Bitcoin 7800$ Dolara Kadar Geriledi

0
173
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BİTCOİN DÜŞÜYOR AMA NEDEN ?

Bitcoin fiyatı, Salı günü düşüş eğilimine girmeye başladı. Özellikle şu dönemlerde piyasanın hacimsizliği burada çok büyük bir etken olarak görülüyor. Salı günü 8.000 $ seviyesinin altına gerileyen bitcoin bugün itibariyle 7800 dolar seviyesine kadar inmiş görünüyor. Bu seviyenin kırılması esasen önemlidir çünkü bu noktadan sonrasında bitcoin 7000 ve 6000 seviyelerine kadar tekrar düşebilir.

Bitcoin haftanın ilk gününde aslında iyi bir başlangıç yaparak günü 8.600 $ ‘ın üzerinde zirveye ulaşmış ve yatırımcıların 9 bin dolar seviyesine çıkmasını beklediği bir seviyede kapatmıştı. Ne yazık ki, bu gidiş ve gelişlerde yorulan bitcoin dün sabah önce 8400 sonrasında ise bugün 7800 seviyesine kadar düştü. Bu düşüş haliyle altcoin borsasını çok fena bir şekilde etkiledi. Şuanda Değer kaybetmeyen altcoin 3-4 civarında diyebiliriz.

Bitcoin’in durgun performansı tek başına gerçekleşen bir olay değildi hiç şüphesiz buradaki en büyük etken marketcap piyasasından çekilen paraların etkisiydi. ÖZelilke yaz sezonunun başlaması ve hacimsiz borsa bize birşeylerin ters gidebileceğini söylüyordu zaten. MarketCap verilerine göre dün itibariyle 363 $ milyar dolar olan market cap Pazartesi günü $ 381 milyar seviyesindeydi. Bu hergeçen gün yaklaşık olarak 18 Milyar Dolar seviyesinde bir paranın borsadan çekildiğini gösteriyor.

Bu düşüşlere etkenlerden biriside Bitfinex borsasının bazı kullanıcılarının bilgilerini Vergi Dairesi ve Devletle paylaşacağını duyurmasıydı. Bir diğer olumsuz haber ise Güney koreden geldi. İki büyük şifreleme alışverişine ilişkin skandaldı.  Bu kadar olumsuz haberin arkasından bir hatırlatma yapmak ve umutlarınızı taze tutmanızı sağlamanız açısından bu borsanın ileride büyük umut vadedeceğini hatırlatmak istiyorum.  Özellikel Wall Street şirketlerinin, yeni doğan kripto-para piyasalarına doğrudan katılmaya gittikçe daha fazla ilgi duyduklarını görüyoruz. Bunlar gelecek açısından olumlu haberlerdir.

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here