Bitcoin 6.000 USD’nin Üzerinde Tutunuyor. Altcoinler Olumlu Sinyaller Veriyor

0
88
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kripto Para Piyayasında Bugün Neler Oluyor ; Bitcoin 6.000 Dolar Üzerinde Kalıcımı? Alt Coinlerin Bu durumdaki tavrı ne olacak?

Genel Seyir

Kriptoevi.Com olarak sizlere mümkün olduğunca borsanın gidişatı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bitcoin, geçtiğimiz birkaç saat içerisinde zarfında 6,000 USD desteği üzerinde tutunmaya devam ediyor. BTC/USD paritesi bir sonraki hamle için enerji topluyor gibi bir izlenim var. Bu durağanlığın bir sonraki seviyesi ya 6,000$ veya 6,250$ üzerine çıkış olabilir. Benzer şekilde, Ethereum fiyatıda ciddi manada düşük bir seviyede gidiyor. 420$ seviyesini test ettikten sonra biraz üzerinde işlem görmeye devam ediyor.  Sırasıyla borsanın gidişatını belirleyen coinlere göz atalım.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı şu sıralar 6,100 USD seviyesinde seyrediyor.  Üst Direnç Noktası  6.250Dolarda ciddi bir direnç söz konusu. Dünkü yazımızda belirttiğimiz satış baskısı devam ediyor. Bunun üzerinde, BTC / USD, bir sonraki engele 6,500 USD seviyesine yükselebilir ama bunun için ciddi oranda bir desteğe ihtiyacı var.
Olumsuz yönden bakacak olur isek direnç aşılamazsa yani fiyat 6,250 USD’nin üzerine çıkamazsa ve 6.000 USD’nin altına düşerse tranderlerde oluşan temkinli davranma hali ve panik satışlarla  5.800 ABD Doları seviyesini bile kırabilir. Bu seviyenin bir altı ise 5,600 USD Ciddi bir eşik olarak duruyor.

Ethereum

Ethereum fiyatı, 420 $ seviyesini tekrar test eden ETH buradan biraz toparlanarak 430$ Seviyesini tekrar gördü. Ancak ciddi bir risk olarak karşımızda duran 450 Dolar seviyesinin aşılamaması halinde aşağı doğru düşüş hızlanacaktır ve 420$ seviyesinin kırılması bile olasıdır. 450 doların üzerine çıkmaması halinde ise sonraki direnç noktası 470 $ olarak önümüzde duruyor. Yukarı çıkmaya devam ederse 500$ Dolara kadar çıkabilir aksi durumda 400 dolar seviyesine çekilmesi ihtimali vardır.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash fiyatı USD 700 seviyesinin altına sarktı.  Buradan kısa süreli olarak üstüne çıkışlar ve inişler görülüyor.  BCH / USD, güçlü bir hareket yapmak için 720$ seviyesini güçlü olarak kırdıktan sonra 740 seviyesini geçmelidir. Aksini çok konuşmak istemiyorum ama buradan güçlü bir direnç çıkmaz ise 650$doları görmesi olasılık dahilindedir.

Ripple 

Ripple fiyatı  0.45 desteğine doğru iniş ve çıkışlarla seyrediyor.  XRP / USD, 0.45$ altına inmesi halinde zararın artış hızı yükselecektir. Yukarı yönli bir çekişte ise 0,50$ seviyesini test edecektir.

Genel Market Durumu ve Diğer Alt Coinler

Birçok küçük altcoin market hareketine uyum sağlayarak işlem görüyor. TRX ciddi bir düşüş ardından toparlayacak gibi görünen coinlerin başında geliyor. Lend, Rep, ADX işlem hacimlerindeki yükseliş ile ivmelenerek ve% 10-16 arasında değer kazanmıştır.

Günün Özeti : 

Bitcoin hareketliliğini arttırıp 6000$ üstünde tutunur ise borsa rolantide seyretmeye devam edecektir. Eğer beklentilerimize uygun davranıp yukarı doğru ivmelenme gösterir ise 6500$ seviyesine kadar bir çıkış bekleyebiliriz.  Aksi durumda 5800$ seviyesi test edilecektir. Bu piyasayı aşağı veya yukarı yönde etkileyecek en büyük gelişme olcaktır.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here