Bitcoin 10 K Doların Üzerine Çıktı

9
192
bitcoins
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin 10 K doların üzerine çıktı, ancak Rally Zayıf görünüyor

Bitcoin, Cuma günü ufak düzeltme mitingine tanık oluyor, ancak boğalar kontrolünü ele geçirmek için zorlanıyor olabilir, teknik çizelgelere göre.

CoinDesk’in Bitcoin Fiyat Endeksi (BPI), bir hafta boyunca en düşüğü olan 01:59 UTC’de 9,592.96 $ ‘ya düştü. Yazı yazarken BPI, 10.090 dolar biraz daha yüksek görüldü.

CoinMarketCap tarafından hesaplanan küresel ortalama fiyatın büyük ölçüde “Kimchi premium” nedeniyle yaklaşık 200 $ daha yüksek tuttuğu – yani, BTC’nin Koreli borsalar Upbit, Bithumb ve Coinone’da 11.000 $ ‘ın üzerinde yer değiştirdiğini belirtmek gerekir. Bu arada, borsalar arasında, piyasa değeri ile dünyanın en büyük şifreleme oranı 10.000 dolara yaklaşıyor.

CoinMarketCap, kriptokrasitenin son 24 saat içinde yüzde 1,86 oranında değer kaybettiğini gösteriyor.

Bu nedenle, bir rahatlama rallisi hız kazanmış görünüyor; bu hareket, aşağıdaki grafikte (Coinbase başı fiyatlarla) görülen yükseliş göreli güç endeksi (RSI) farklılığıyla gösteriliyor.

1 Saatlik Grafik

bitcoin grafik

BTC, düşen bir kanalın içine sıkıştı, daha düşük en düşük seviyeler ve daha düşük yükseklikler oluşturuyor. Bununla birlikte, RSI boğalar lehine düşmeye devam ediyor, bu nedenle düzeltici miting 10.250 $ ‘ya doğru düşebilir (kanal direncinin düşmesi).

Bununla birlikte, 11.228 $ ‘ın (rekor seviyelerdeki satımın yüzde 38.2’si Fibonacci tarafından düzeltildi) üzerinde sadece günlük bir kapanış (UTC’ye göre), 6 Şubat’ın altındaki 6.000 liranın altındaki mitingin canlanmasını işaret edecekti.

Ayrıca, dün açıklanan günlük grafikte kaba “mezar taşı” doji tersine çevrildiğinden, BTC, düşüşü 8,800 dolara (1 saat baş ve omuz arıza hedefine göre) genişletme ihtimalini daha yüksek buldular ölçülen yükseklik metodu).

Buna ek olarak, yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, ayıların lehine 50 saatlik hareketli ortalama (MA), 100 saatlik MA ve 200 saatlik MA yükseldi. Grafikler, düşüş eğilimi gösteren 50 saatlik MA ve 200 saatlik MA crossover’ın yanı sıra düşüş eğilimi gösteren 50 saatlik MA ve 100 saatlik MA çapraz bağlantısını da gösteriyor.

Görünüm
12 saatlik görüş: BTC, 10.250 dolara (düşen kanal direncine) ve muhtemelen 10.300 dolara (baş-omuz boynu direncine) yükselebilir; bu yükseliş RSI farklılığının izniyle.
Ancak, uzun vadeli kazançlar pek olası görünmüyor ve BTC, hafta sonu boyunca 8.800 $ test etmek üzere ayarlanmış görünüyor.
10 günlük hareketli ortalamanın (bugün şu sıralar 10.378 $ ‘da görülen) günlük bir kapanış, düşüş eğiliminin düşüş sinyali verecektir.
11.228 $ ‘ın (günlük rekor seviyelerinden satılık Fibonacci retracement’ın yüzde 38.2’si) üzerinde bir günlük kapanış (UTC’ye göre) yakın bir yükseliş sinyali verecektir.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Genel Yayın Yönetmeni

9 YORUMLAR

  1. Bitcoin çok hızlı bir yükselişe sahip, ne kadar düşsede yükselişinden hiç ödün vermiyor ben yakında daha da hızlı yükseleceğini düşünüyorum yatırımlarımı yaptım sadece bekliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here