Ayı Piyasasına Rağmen Yüzmilyonlarca Dolar Kriptoya Akıyor

0
72
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ayı Piyasasında Olan Kriptoya Milyonlarca Dolar Akıyor

Bitcoin ticaret hacminde bu yıl olarak önceki yıla göre  %45 seviyesinde bir düşüş meydana geldi. Bu düşüşe rağmen Kripto Para Birimi odaklı fonların bitcoine yaklaşımına bakıldığında 2018’in ilk yarısında 250 milyon ABD doları tutarında fon artışına giderek ciddi manada katkı yaptıklarını görüyoruz.  Bu yatırımların artışlarını grafik şeklinde aşağıda size sunuyoruz.

Grayscale  Kripto Paralara Göre Yatırım Miktarları 

31 Aralık 2017 – 30 Haziran 2018

İlk Dijital Varlık Yatırım raporunda  Dijital Para Birimi Grubu altında işlem gören Grayscale Investments fonu Wall Street’in kripto paralar ile ilgili teknolojileri benimsemede hızlı davrandığını özelilkle ICO piyasasınında ciddi manada büyüme katettiği belirtildi. 

Kripto Para Yatırım Performansları 

Toplam Getiri (Kümülatif%)

Grayscale Yatırımlarının miktarına bakıldığında toplam 2 Milyar Dolar gibi bir tutara yaklaştığını görmekteyiz. Bu fonun içerisinde bulunan kripto paraların başında bitcoin gelmektedir. Sırasıyla Bitcoin Cash Ripple ve ethereum gibi büyük kripto para birimlerini içeren bir fon olduğu görülüyor.  Fonun Yaklaşık %63ü Bitcoine geri kalanı ise diğer kripto paralara dağılmış durumda.

Yayımlanan rapora göre Founun kazançlarının % 56’sı bankalar ve hedge fonları gibi kurumsal yatırımcılardan geldi bu veri bize kripto paranın fonun gelir kaynaklarında ne kadar etkili olduğunu gösteriyor.

Grayscale Yatırımcı Profili

31 Aralık 2017 – 30 Haziran 2018

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here