Avusturya kripto para için yeni yönetmelikler çıkaracak

2
115
Avusturya kripto para için yeni yönetmelikler çıkaracak
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Avusturya, cryptocurrencies düzenlemeyi planlayan ülkelerin listesine katıldı ve altın ve türevlerin ticareti için model mevcut kurallar olarak kullanılacak.

Hükümetin merkezi kaygısı, para aklama, Bloomberg raporları için cryptocurrencies kullanımını engellemektedir. Aynı şekilde, geleneksel finansal ürünler için kripto varlıkları için gözetim tedbirleri genişletmek istiyor. MAliye Bakanı Hartwig Loeger, “para aklama ve terörizm finansmanına karşı mücadelede önemli ölçüde önem cryptocurrencies” dedi. Sonuç olarak, “daha fazla güven ve güvenliğe ihtiyacımız var.” emeye devam etti.Loeger, hükümetin kripto Pazar katılımcılarının tüm ticaret partilerini belirlemesini ve €10.000 ($12.300) veya daha fazlasını hükümetin mali istihbarat birimine ifşa etmesini gerektiren çeşitli tedbirleri özetliyor.

Yönetmelik de ilk sikke teklifleri kapsayacak (ICOS), Loeger dedi. Hükümet piyasa manipülasyonu ile ilgili mevcut kurallar uygulanacaktır.  İçerdeki ticaret ve ön çalışan, ve organizatörler “dijital prospektüs” ülkenin mali Pazar yetkilisi (FMA) göndermek için gerekecektir.

Avusturya hükümeti kripto para görüşmesi yaptı

Maliye Bakanı ‘nın ifadeleri, Avusturyalı hükümetin, $115.000.000 ‘ e kadar yatırımcı kayıpları ile sonuçlanan optioion denilen bir şirket tarafından iddia edilen Bitcoin aldatmacası şüpheliler aradığı bir rapor geliyor.

Loeger Ayrıca Avrupa Birliği ‘nin kripto düzenleme uygulanması gerektiğini de öne sürdü. Bu iyi Avrupa Komisyonu Perşembe açıkladı. En orta banka ve Pazar denetim rakamları tanımlanamayan “Pazar oyuncuları” ek olarak önümüzdeki hafta madde tartışmak için geleceklerini duyurdu.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Başkanı

2 YORUMLAR

  1. Kripto paralar hayatımıza daha fazla girdikçe değişimler oluyor, devletler bu değişimlere biraz zor ayak uyduruyor çünkü çok hızlı bir gelişim içinde; her geçen gün değerlenmeside bir çok parasal soruna yol açıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here