Avustralya’nın Finansal Gözlemcisi:’Yanıltıcı veya Yanıltıcı’ ICO’lara Dikkat

0
124
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Avustralya’nın finans düzenleyicisi ICO teklifinde alandaki hileli uygulamalara dikkat çekiyor.

ASIC  Salı günü yaptığı açıklamada, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu’nun (ASIC) “bazı” ICO ihraççılarının, düzenleyici kurumların pazarlama uygulamalarını incelemelerini sorduktan sonra madeni para tekliflerini değiştirmeye veya durdurmaya zorladıklarını söyledi. Düzenleyici, inceleme altındaki madeni para tekliflerinin ayrıntılarını açıklamadı.

Regülatör, “ASIC ICO ihraççılarına ve danışmanlarına, yanıltıcı veya aldatıcı olabilecek davranış veya ifadeleri belirlediğimiz yerlere soruşturma başlatıyor” diye açıklama yaparak “Sorularımızın sonucunda, bazı yayıncılar ICO’larını durdurdu ve ICO yapısının değiştirileceğini belirtti” dedi.

Ayrıca ASIC, ‘potansiyel olarak lisanssız davranış’ şüphesiyle işletmecilere soruşturma gönderdiklerini de doğruladı.

ASIC, işletmeciyi veya ICO’yu isimlendirmeksizin bir ‘ICO’nun yapısı, görevlinin statüsü ve beyaz kitabının ifşası ile ilgili temel kaygıları belirlediği’ vb. örneklere işaret etti.  Düzenleyici ICO teklifinin, yasaları ihlal eden “yönetilmeyen yönetilen bir yatırım planı” olduğunu ve bunun da “olası yanıltıcı ifadeler” in beyaz kitabından geldiğinin tespit edildiğini söyledi.

ASIC komiseri John Price ifadelerde şunları söyledi: “Bir başkasının parasıyla hareket ediyorsanız veya birine bir şey satıyorsanız, yükümlülükleriniz vardır. ICO’nun yapısından bağımsız olarak, her zaman geçerli olacak bir yasa vardır: Ürün hakkında yanıltıcı veya aldatıcı ifadeler yapamazsınız. Bu sektör geliştikçe, bu bizim için önemli bir odak noktası olacak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here