Avustralya Hükümeti, Blockchain Araştırması İçin 700.000 Dolar Bütçe Ayırdı

0
119
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Avustralya hükümeti, hükümet hizmetlerinde blockchain uygulamalarını araştırmak için Dijital Dönüşüm Ajansına 700,000 AUD (yaklaşık 520.000 $) bütçe ayırdı.

Açıklanacak olan 2018-19 federal bütçenin bir parçası olarak, hükümet önümüzdeki dört yıl içinde Ajansın mevcut kaynaklardan fon kullanacak.

Hükümet, Digital Transformation ajansının blok zinciri teknolojisinin Hükümet hizmetlerine en fazla değeri sunabileceği alanları araştırması için 2018-19’da 0.7 milyon dolar sağlayacak.

Avustralya Hükümeti’nin daha geniş sayısallaştırma gündeminin bir parçası olarak 2015 yılında başlatılan Ajans, başlangıçta hükümet kurumlarını meşgul etmek ve dijital dönüşümden geçmelerine yardımcı olmak için kuruldu. Ajansın kuruluşundan bu yana rolünün arttığı konusunda ısrar ederek, “Hükümetler arasında dönüşümün sağlanmasına ve hükümetin ICT gündeminin merkezi olarak denetlenmesine yardımcı olmak için geniş kapsamlı sorumluluklarımız var” dedi.

Bütçeleme, Avustralya’nın federal bilimsel araştırma kuruluşu olan Commonwealth Bilimsel ve Endüstriyel Araştırmalar Örgütü’nün genel müdürü tarafından onaylanmış bir tavsiyeyi izledi.

CISRO şefi Adrian Turner, araştırmanın kapsamlı iki raporunu takip eden dönemde şunları söyledi: “Bir millet olarak yaşadığımız değişimin hızı üstelik ve Blockchain gibi gelişmekte olan teknolojinin benimsenmesinde takipçiler olmaya gücümüz yok” dedi. Ajans hem hükümet hem de endüstride blockchain kullanımı davalarını araştırıyor.

Eylül ayında, Avustralya hükümeti Dijital Ekonomi Girişiminin bir parçası olarak bir danışma belgesi yayınladı ve blok zincirinin “gelişmekte olan teknoloji” olarak vurgulandı ve “ekonomiye karşı yeniliği ve üretkenliği destekleyebilecek” denildi. Aynı ay, Melbourne merkezli RMIT, kamu araştırmaları üniversitesi, merkezi olmayan teknolojiyi “dijital ekonomi için temel bir altyapı” olarak sabitledikten sonra blockchain teknolojisinin “sosyal bilimi” ni incelemek için bir araştırma merkezi kurdu.

Yılbaşında, hükümet blok güdümlü bir güneş enerjisi projesi olan Power Ledger’a 8 milyon dolarlık kaynağı hibe olarak sağladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here