Avrupa Birliğinde, Kripto Para Yatırım Firmaları İçin Yeni Dönem

1
172
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

A vrupa Birliği 2016 yılında, GDPR – Genel Veri Koruma Yönetmeliği adlı kullanıcı verilerinin korunmasına odaklanan sıkı bir mevzuat onaylamıştı ve iki yıl önce onaylanmış olmasına rağmen, şirketler için 25 Mayıs’ta gerçekleşen fiili uygulamaya geçilmeden önce çıkarılan yasayla geçiş dönemi başlattı.

The Guardian’a göre, yeni Avrupa mevzuatı, “New York Daily News”, “Chicago Tribune”, “Los Angeles Times”, “Orlando Sentinel” ve “Baltimore Sun” gibi birçok hizmeti etkiledi. Aynı durumun hizmetlerine erişmesini önlemek için Avrupa’daki kullanıcılarla birlikte kripto-ödeme platformları, yeni kurallara uyum sağlamak ve küresel yıllık cirosunun% 20’si veya daha yüksek, hangisi daha yüksekse, en az 20 milyon Euro’ya kadar para cezalarından kaçınmak için yeni bir gizlilik politikası duyurdu.

Yatırımcı portföyü olan Xapo, Bitcoin satın almak ve Bitcoin’in fiata dönüştürülmesi için bir banka kartını hizmete sunarak, gizlilik politikasının yeni mevzuatın gerekliliklerini karşılamak için güncellendiğini ve korumanın sürdüğünü belirtti.

Kişisel verilerin, şirket için bir öncelik olduğu belşrtilerek bunu yapabilmek için, kullanıcıların kişisel verileriyle neler yapabileceğini ve yapamayacağı ve GSYİH kapsamında gizlilik haklarını nasıl kullanabilecekleri hakkında detaylı bilgi eklendi.

Xapo’nun tüm müşterilere gönderdiği resmi beyanında,  “Şeffaf olmak ve bilgilerinizi güvende tutmak bizim için çok önemlidir, bu yüzden bu değişiklikleri yapmaya tamamen kararlıyız. Güncellenmiş Gizlilik Politikası, Xapo kullanıcıları için 25 Mayıs 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak”  denildi.

Bir bulut madenciliği hizmeti olan Genesis Mining, GSYİH kurallarına uyulmasını sağlamak için gizlilik politikalarında değişiklikler yaptığını ve değişikliklerin kullanıcıların hizmetlerini kullanma şeklini etkilemeyeceğini açıkladı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here