AurumCoin Nedir

0
46
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

AurumCoin Nedir, Nasıl Alınır, AurumCoin Fiyatı 

AurumCoin Altın Tabanlı olarak dağıtılan bir coin oluşumudur. Aurum güvenilirmi? Aurum fiyatı nedir. Scam olabilirmi gibi tüm sorular ve aurum Coinhakkında geniş detaylı bilgileri sizin için derledik.  1Au karşılığı =1KG Altın olarak belirlenmiştir.  1 USDT = 1 USD mantığına benzerdir fakat altınında bir yatırım aracı olduğu düşünüldüğünde değer kazanma ve kaybetme durumu söz konusu olabilir.  Aurumcoinin bir yazıya konu olmasının en temel nedeni şuanda fiyatının yaklaşık olarak %5.749,24 civarında artmış olmasıdır. Evet yanlış okumadınız 75 kat fiyat artışı yaşanmış durumda. Anlık Aurumcoin fiyatı 25 Dolar seviyesinden 1.786 Dolar seviyesine kadar çıkmış durumda.

AurumCoin Fiyatı

Açıkçası bir coinin bu kadar fiyat artışının olmasını makul karşılamayan birisi olarak projenin detaylarına girerek incelemeye başladım. Projenin web sayfası dahil bir çok detayı çok amatör geldi. Ama yinede size kendilerinden ve etraftan derlediğimiz bilgiler ışığında Aurumcoin hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağım.

AurumCoin Nedir ?

Aurumcoin değeri saf altınla belirlenen bir kripto para biçimidir. Indiegogo tarafından duraklatılmış olan kampanyasında hedef olarak AurumCoin (AU) ‘nun saf altın ile tam olarak yedeklenmesini amaçlanmıştır. Yani özetle 1 Aurumcoiniz Varsa 1 KG saf altın olarak karşılğı bulunmaktadır.  Tether mantığında çalışmaktadır.  Aurumcoin simgesi AU olarak geçmektedir. 1AU = 1KG Saf Altın şeklinde formüle edilebilir.

AurumCoin Bitcoin Karşılaştırması 

Buradaki karşılaştırma objektif olmamakla beraber sitelerinden alınan bilgileri içermektedir. Katıldığımız ve katılmadığımız yönleri vardır. Bu nedenle okunurken sadece bilgi amaçlı olarak göz önüne alınmalıdır.

AurumCoin Özellikleri 

Altın tarafından oluşturulmuş, doğal bir element.


Karşılık değeri vardır, çünkü altın tarafından desteklenir.


Altın desteği, ekonomik bir istikrar ve küresel bir para birimi olarak uygunluğu sağlar.


Para değeri her an 1 gram saf altın olarak bilinir.


Arkasında çalışan kısmi bir merkezi mekanizma olacaktır.


Sikke miktarı her zaman altın miktarıyla eşleşir.

Bitcoin Özellikleri


Madencilik ile oluşturulan bu nedenle zaman ve kaynak israfı yapar. (Editör Yorumu :Tartışılabilir.  )


Karşılık değeri yoktur.


Kararsız ve vahşi ve öngörülemeyen dalgalanmalara eğilimli. Bu nedenle, para yerine kullanılamaz. Spekülasyonlara çok açık.   (Kesinlikle katılıyorum. )


Değeri Arz ve Talep doğrultusunda belirlenir.


Arkasında çalışan merkezi bir mekanizma yoktur.


Çıkarılacak Para miktarı belirlendi.

AurumCoin (AU) Marketcap Bilgileri 

AurumCoin Fiyatı :

1.786,33 USD  / 0,25300000 BTC

Sıralaması :   23
Market Hacmi :  $ 532,32 M USD

Aurumcoin Hakkında bilgiler

AurumCoin (AU) ico olarak çıkmış bir kripto parabirimidir. İlk olarak 2014te başlayan sitem kendi blockhain ağına sahiptir. Toplamda 300.000 Token çıkartılmıştır.

AurumCoin nedir ve nasıl çalışır?

AurumCoin (Aurum = Altın) doların geçmişte işlem gördüğü şekliyle yani Standart altın sistemi tarafından desteklenmiş bir kripto para birimidir. AurumCoin tıpkı diğer kripto para birimleri gibi değiştirilebilir ve başka para birimleri ile takas edilebilir.

Altın standardı tam olarak nedir ve neden önemlidir?

Altın standartı para birimlerinin devlet tarafından belirli bir oranda Altın ile yedeklenmesi sistemidir. Yani Her Dolar veya TL kadar Altın devlet tarafından Stoklanmaktadır. Amerika bu sistemi 1971de terk etmiştir.

AurumCoin Hangi Borsalarda Var

BorsaPairDeğişimFiyatVolume (%)
1CryptohubAU/BTC$5.967$1.786,33100,00%
2CryptopiaAU/BTC*** $25.504*** $36,540,00%
3CoinExchangeAU/BTC*** $3.978*** $40,250,00%

 

KriptoEvi.Com Olarak Yorumumuz

Açıkçası proje olarak mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Tether mantığı ile çalışması kripto para birimlerinin dalgalanması durumunda güvenli bir liman olarak düşünülerek geçiş yapılabilecek bir yer gibi karşımızda durmaktadır.  Fakat En önemli sorun Tether (USDT)gibi ciddi bir projenin bile güvenilirlik ve denetim sorunları ile başı beladayken çok basit bir web sitesi tasarımına sahip olan proje ekibini tam olarak belirtmeyen bir siteye güvenerek para yatırabileceğimi düşünmüyorum.

Proje ekibi sayfasına bakıldığında kişilere dair hiçbir bilgi bulunmuyor. Ayrıca  1 Au = 1 KG altın kısmında altının nerede ve kim tarafından depolanacağıda tam olarak net değildir. Yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması şartı ile bu coinin scam olma ihtimali yüksektir.

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here