Arap Ülkeleri Ethereum ve Blockchain’den Sonra Yeni Kripto Para İçin Çalışıyor

1
138
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) merkez bankaları, iki ülke arasındaki sınır ötesi işlemlerin gerçekleştirilmesi için bir kripto para birimi üzerinde birlikte çalışıyor.

Suudi Arabistan Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MCIT) yetkilileri, krallığın teknolojik gelişmeyi destekleme amacıyla “blockchain botcamp” ev sahipliği yapmak için şifreleme geliştirme stüdyosu olan ConsenSys ile bir araya geldi.

Bakanlığa göre, botcamp bakanlığın gelecekteki teknolojilerde ulusal kadrolar geliştirme çabalarının bir parçası.

Son üç günlük bot platformu, katılımcıları hem iş hem de strateji perspektifinden, uygulamalarından ve özelliklerinden blockchain teknolojisinin çalışmalarına dahil etti. Birkaç kuruluştan gelen teknoloji uzmanları, bir geliştirme ortamının nasıl oluşturulacağına dair kapsamlı bir eğitim almış, Ethereum akıllı sözleşmelerle merkezi olmayan uygulamaları (dApp) oluşturmuş ve web uygulamalarıyla App’leri entegre etti.

Ulusal Eylem Planı

Teknoloji endüstrisi ve dijital kapasitelerden sorumlu bakan yardımcısı olan Dr. Ahmed Al-Thenayyan, önyükleme kampanyasının, MCIT’in 2020 eylem planı hedefleriyle tanıştığını ve bu durumun, İngiltere’de kalkınmayı hızlandırmak için ICT’lerde becerilerini çeken, kullandıran ve geliştiren bir dijital ortam oluşturduğunu söyledi.

Yapay zeka; Nesnelerin İnterneti, blockchain vb. Gibi modern teknolojilerin, Sanayi 4.0’a ve GSYİH’nın gelişimine katkıda bulunan ilerlemenin sütunları olduğunu söyledi.

Ayrıca, farklı bir iş modeline ve yeni küresel rekabetçilik kurallarına ve varlıklara ve uzmanlığa odaklanmanın “yeni petrol” e (büyük veri) ve yapay zeka gibi modern teknolojilere dayanarak yeni bir yürütme mekanizmasına ihtiyaç duyulacağını belirtti.

Ortaklıklar Devam Ediyor

Blockchain botcamp, Suudi Arabistan hükümetinin blok zincirindeki cesaretini güçlendirmek için bir araya geldiği ortaklıklar dizisinin en sonuncusu.

Ripple yakın zamanda Suudi Arabistan’ın merkez bankası ile bir ortaklık imzaladı.

Suudi Arabistan Krallığı (KSA) merkez bankası olan Suudi Arabistan Parasal Kurumu (SAMA), Ripple’in bölgesel katılım bankalarının ‘anlık’ uluslararası ödemeler için Ripple’in kurumsal taşmasını kullandığını görecek kapsamlı bir blockchain pilotu başlatmak için bir anlaşma imzaladı.

Pilot uygulama bankaların dünyanın dört bir yanındaki ödemelerin ve anlık yerleşimlerin uçtan uca takibini başlatan bir kurumsal blockchain yazılımı olan Ripple’in xCurrent’ı kullanarak işlem yapmasını sağlayacak. Merkez bankasını kapsayan ilk örneği olan pilot uygulama aynı zamanda KSA’nın bankalar, ödeme sağlayıcıları ve daha fazlası olan 100’den fazla finans kurumuna erişim ile bağlantılı olduğunu görecek – RippleNet, Ripple’in kurumsal blockchain ağı.

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) merkez bankaları, iki ülke arasındaki sınır ötesi işlemlerin gerçekleştirilmesi için bir kripto para birimi üzerinde birlikte çalışıyor. Merkez bankalarının cryptocurrency perakende tüketiciler için mevcut olmayacaktır. Bunun yerine, dijital belirteçler iki merkezi para otoritesi ile her iki ülkede de bir dizi ticari banka arasında düzenlenecek ve değiştirilecek – bunların hepsi kripto para biriminin blok zincirinde yer alacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here