Anonim Fon Anlaşmalarıyla 55 Milyon Dolarlık Bitcoin Bağışı

0
124
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Geçen yıl Aralık ayında Redditor, Bitcopple Fonuyla kendi bitkisinin çoğunluğunu Bitcoin üzerinden çeşitli hayır kurumlarına bağış yapacak.

Anonim hayırsever bir web sitesi oluşturularak kar amacı gütmeyen kuruluşlardan başvuru kabul edilmeye başlandı. Hedef bir BTC’nin 17.539 $ değerinde olduğu zaman yaklaşık olarak 86 milyon dolar değerinde 5057 BTC bağışlamaktı. Bugün hiçbir kişisel bilgiyi açıklayan hayırsever “Pine”,  60 farklı hayır kurumuna toplam 5104 BTC (55 milyon $) bağışta bulunduklarını açıkladı.

Anonim kurucu kripto topluluğuna teşekkür etti ve bitcoindeki son gelişmelerin finansal sistemdeki uygulamasını geliştirmesine rağmen, “bitcoin’in küçük bir topluluk olduğu eski zamanları” kaçırdığını yazdı. Ancak, bu, finansman faaliyetlerinin sonu olmayabilir. Pine, gelecekte geri gelebileceklerini ekledi.

Ananas Fonu 60 Yardım Desteği Destekledi

Pine, beş aylık ve 10.000 uygulama süresince, evrensel sağlık ve su projelerinden ruhani uygulamalara ve teknolojideki kadınları destekleyen hassas konulara odaklandı. Pine, Guardian’a hayır kurumlarını seçmek için birkaç kural koyulmasına rağmen, çoğu zaman bağırsaklarıyla gittiklerini söyledi.

Psychedelic Studies (MAPS), Psychedelic Studies (MAPS) için Multidisipliner Birlik (MAPS) dahil olmak üzere, üç hayır kurumuna 5 milyon dolar aldı. Bu, psychedelics ve marihuana’nın faydalarına odaklanan, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan GiveDirectly, ihtiyacı olan kişilere para gönderen bir elektronik para transfer teknolojisidir. Tıp Vakfı (OMF), kronik karmaşık hastalıkları hedefleyen bir kuruluş.

Pine ayrıca, iklim değişikliğinin kar ve kış üzerindeki etkisi konusunda insanları eğitmeyi planlayan bir girişim olan Snowlovers’a 50.000 dolar bağışladı. Promise of Promise, Gana, Guatemala ve Laos’ta eğitim kurumları geliştirmek için 1,25 milyon dolar aldı ve New Story, evsiz aileleri bulmak ve onlara uygun evler inşa etmek için 2 milyon dolar aldı.

Pine’ın açıklamasına göre, 10 Mayıs’ta film, kitap ve yazılımlar sağlayan bir e-kütüphane olan İnternet Arşivleri’ne son katkısı 10 Mayıs’ta yapıldı. BTC işlemleri, Aralık ayında toplam 2 milyon dolar değerinde kademeli olarak bağışlandığını gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here