Abu Dhabi’de, Liman ile İthalat ve İhracatta Blockchain Dönemi Başladı

0
120
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Denizcilik endüstrisi geliştiricisi Abu Dhabi Ports’in tamamına sahip olduğu yan kuruluş olan Maqta Gateway, uluslararası lojistik ve ticaretide blockchain kullanacak.

Emirates Haber Ajansı raporlarına göre; ve kağıtsız belgeleri gerçek zamanlı izleme sağlar zaman tasarrufu sağlar ve merkezi olmayan uluslararası ticaretin genel verimliliğini artırıyor.

Blockchain, sayısallaştırılmış bir muhasebeci ile daha hızlı, gerçek zamanlı bilgi alışverişi ile manuel evrak, iletişim ve fiziksel ziyaretlere duyulan ihtiyacı azaltarak, sayısallaştırmaya ve değişime karşı olan bir endüstrideki ihracatçılar ve ithalatçılar arasındaki uçurumu kapatmak için geliştirildi. .

Uluslararası nakliye endüstrisi özellikle blockchain teknolojisinin toplam fiziksel nakliye giderlerinin yüzde 20’sini potansiyel olarak tasarruf edebileceğini ve maliyetlerin küresel ticarette 1 trilyon dolara kadar düşebileceğini tahmin eden Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) bozulmasına yol açıyor.

Maqta Gateway’in CEO’su Dr. Noura Al Dhaheriye göre; “[B] lockchain, ticaretin dijitalleşmesinde önemli bir adımdır.

Silsal sayesinde, ticaret topluluğuna blok zincirleme teknolojisine güvenli ve entegre erişim sunacak, gerçek zamanlı izleme ve izleme yoluyla maliyet ve zaman tasarrufu, kağıt işlerinde azalma ve canlı güncellemeleri almak için hayati bilgilerin elde edilmesinde kolaylık sağlayacaktır.

Platform ayrıca, konşimento, rezervasyon, teslimat ve nakliye siparişleri de dahil olmak üzere tüm gerekli taşıma belgelerini şifreleyip güvenli bir şekilde emniyet altına alabilecek”.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here