ABD’de Ethereum’un Güvenliğini İnceleyen WSJ’nin Raporu

1
129
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

ABD federal menkul kıymetleri ve emtia düzenleyicileri, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan ethereum’un (ETH) bir güvenlik olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacağını inceliyor.

Wall Street Journal’a göre, Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemleri Komisyonu (CFTC) ‘deki düzenleyiciler, sadece ilk para teklifleri (ICO) belirteçlerinin değil, birçok popüler kripto paranın federal yasa uyarınca menkul kıymetler olarak düzenlenip düzenlenmeyeceğini araştırıyorlar.

Soruşturmanın özel odak noktası, 2015 yılında ağın lansmanından bu yana madencilik yoluyla yeni para birimleri çıkarılmasına rağmen, orijinal olarak 2014 yılında satışa sunulan Ethereum blockchain’in doğal varlığıdır.

Artık dünyanın en değerli ikinci kripto para birimi olarak yer alan Ethereum yaklaşık 65 milyar dolarlık bir piyasa verileri ile kapandı.

Rapor ayrıntılara ışık tutuyor, düzenleyicilerin etheryumun yaratıcılarının değerlerinin üzerinde önemli bir etki yaratıp yaratmadığını değerlendiriyor ve konuya yakın kaynaklara değiniyor.

Örneğin geçen yıl eternyum fiyatı, yaratıcı Vitalik Buterin’in bir araba kazasında öldüğüne dair yanlış bir söylentiye tepki olarak düştü.

Kısa bir süre önce, eski CFTC Başkanı Gary Gensler, etheryum ve dalgalanma (XRP) ‘yi “uyumlu olmayan menkul kıymetler” olarak sınıflandırdığını söylese de, düzenleyicilerin, şebekesinin bu sınıflandırmaya artık katılmadığından bu yana merkezden uzaklaştığını görmek mümkün.

1 YORUM

  1. bitcoin’den sonra ikinci büyük kripto para birimi olan ethereum, gerek kurucularının gerekse yatırımcısının güveni ile adından daha çok söz ettireceğe benziyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here