7bin doların altına düşen Bitcoin dünyaya geri dönüyor

5
124
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Korkunç bir 2018 geçiren dijital para birimi Bitcoin yılın başlangıcından bu yana yaklaşık% 50 oranında düşerek Asya’da Cuma sabahı 7.000 $ ‘ın altına geriledi. Bitcoin dört aydan kısa bir süre önce, 20.000 dolara yakın seviyede işlem görüyordu.

Japonya’da, iki finansal para birimi değişimi bu hafta ülkenin finans hizmetleri gözlemcisinin yaptığı bir incelemenin ardından kapatıldı. Ticaret platformları, Bay Exchange ve Tokyo Gateway, Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi’nden bir lisans almayı başaramadı.

Para birimi brokerliği Oanda’nın Asya-Pasifik ticareti başkanı Stephen Innes, “Japonya’daki düzenleyici kelepçeleme büyük bir negatif” dedi.

Japonya, geçtiğimiz yıl patlayan Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinde ticaret yapan ve dijital para yatırımcılarının biriktirmesi nedeniyle fiyatların artmasına yardımcı olan ülkelerden biri.

Bitcoin’deki son küresel ticaretin neredeyse yarısı, endüstri web sitesi CryptoCompare’ye göre, Japon yeninde gerçekleştirildi.

Japon hükümeti, geçtiğimiz yıl bir döviz cinsi olarak Bitcoin’i resmen tanıdı ve lisans değişimine başladı. Ancak regülatörler, yaklaşık 530 milyon dolarlık dijital paranın Ocak ayındaki borsadan çalınmasının ardından sanayinin dikkatini çekti.

Yatırımcıların kripto-ticaret yapmak için borç alabilecekleri para miktarını sınırlayan Avrupa’daki yeni kurallar, Bitcoin’in fiyatını da düşürebilirken, bahis yapan Innes de düşmeye devam etti.

Ethereum ve Ripple gibi diğer popüler sanal para birimleri de yakın zamanda çöktü.

Bitcoin bu yıl bir dizi aksiliklerle karşı karşıya kaldı.

Bu hafta başında Twitter (TWTR), artık kripto para birimlerine bağlı reklam yayınlamayacağını duyurdu. Hem Facebook (FB) hem de Google (GOOGL), ilk para teklifleri de dahil olmak üzere, kripto para kullanan bir bağış toplama yöntemi de dahil olmak üzere, reklamlarda benzer yasaklar olduğunu duyurdu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu son aylarda kripto para birimi alım satımına girmeye çalışıyor ve yatırımcıların bunları sadece kayıtlı borsalarda alması ve satması gerektiğini söylüyor.

Bitcoin zirveden geri döndü. Şubat ayı başlarında, 11.000 doların üzerine çıkmadan dönüş yaparak 7000 $ ‘ın altına düştü.

Ve Cuma günü öğleden sonra Asya’da, daha önceki kayıplarını telafi etmişti ve 7,000 doların üstüne çıktı.

5 YORUMLAR

  1. Bitcoin bu düşüşünü kısa sürede telefi edeceğini düşünüyorum. 2017 yılında biraz balon olmuştu fiyatlar patlamıştı ancak 2019 un sonunda ancak 20 bin dolarları görür

  2. Bu çok güzel bir haber bitcoin’in bu hızla düşüşünün nedenini bir türlü anlayamadım .. en kısa sürede 20 bin dolar seviyesine geri çıkacaktır

  3. Manipulasyon haberlerden sonra 6.000 bandından yavaş yavaş yukarı çıkıp yatırımcısını sevindirdi. Umarım daha da yükselir, 20.000 bandına gelir mi bilmem ama umarım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here