7,500 Dolarda Ribaunt Yapan Bitcoin İçin Fiyat Tahmini Henüz Erken

1
121
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

7,500 $ ‘a sabitlenen Bitcoin fiyatında 7,540 dolara yükselişle yaklaşık yüzde 6,5 oranında artış kaydetti. Doğal olarak bitcoin fiyatı yükseldikçe, tüm kripto-para birimi piyasası, baskın kripto-para biriminin yukarı yönlü fiyat trendini takip ederek, hem ana kripto para birimlerini hem de jetonları yüzde 3 ila 10 oranında artırabildi.

Bitcoin Momentumunu Sürdürülebilir mi?

Bitcoin fiyatının orta vadeli eğilimi hala düşmeye devam ediyor ve BTC’nin daha güçlü gelmeden önce 7.000 $ ‘ın altına düşmesi muhtemel. Eğer BTC 7,600 $ seviyesini kırar  ve 7,800 dolara doğru devam ederse, orta vadede yükseliş devam eder. Ancak BTC 7,500 $ ‘lık bir bölgede ivme kazanamazsa, BTC muhtemelen aşağıya doğru aşağıya doğru hareket edecektir. 7,000 dolara doğru ve en sonunda 6 bin doları da görebilir.

Yenileme önyargısının, hem aşağı yönlü hem de yukarı yönlü çağrıları etkilemesini önlemek önemlidir. Mart ayında, prestijli İngiltere koleji Warwick Business School finans profesörü Daniele Bianchi, aldatmacanın ve duyguların çoğunlukla, bitcoin dahil olmak üzere 14 ana kripto paranın fiyat düzenini tetiklediğini belirtti.

“Bianchi, bulgularını“ Varlık Sınıfı Olarak Kriptopolar: Ampirik Bir Değerlendirme ”başlıklı bir araştırmadan yapılan sunuma göre; “Bitcoin ve altın arasındaki sınırlı benzerlikleri gösteren bir araştırma var, ancak 14 en büyük kripto paranın karşılığını fiyatlarının yüksek volatilitesine bakarak uzun veya orta vadede, kısa vadede güvenilir bir tasarruf aracı olarak görülemeyecekleri anlamına geliyor..”

BTC, büyük destek seviyesini 10.000 $ seviyesinde test edemediğinden ve kısa vadede güçlü bir destek seviyesine sahip olmadığı sürece, 2018 yılı boyunca orta vadeli bir toparlanma sağlamada zorluk yaşayacağından beri aşağı yönlü bir seyir izleyebilir.

Buradan, BTC’nin 7.000 $ ‘ın altına düşmesi, orta vadede destek seviyesi olarak 6,000 $’ ın test edilmesi ve 6.000 $ ‘lık yüksek seviyeden 10.000 $ ve 12.000 $’ lık büyük destek seviyelerine kademeli bir artış yapabilir.

Kripto para birimi sektöründeki olumlu gelişmeler göz önüne alındığında, bitcoin’in orta ile uzun vadeli geleceği umut verici olsa da, BTC’nin şu anki seviyeden 10.000 $ ‘a geri kazanması olasılığı yoktur.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here