7,000 Dolara Yükselen Bitcoin Fiyatı% 4 Arttı, Yatırımcı 19 Milyar Dolar Kazandı

1
117
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Geçtiğimiz 24 saat içinde, 248 milyar dolardan 257 milyar dolara yükselen kripto para birimi piyasası, 19 milyar dolar kazandı. Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere büyük kripto paralar son kayıplarından kurtuldu böylelikle Bitcoin fiyatı% 4 arttı.

Bitcoin’in Yükselişi

6 Nisan’da, Bitcoin fiyatı 7 bin dolardan 6,500 dolara düştü. Tüccarlar, 6.000 $ ‘dan yükseliş göstermeden önce, düşüş göstermesi nedeniyle, yıllık bazda 6,000 $’ dan potansiyel düşüş beklediler. Bitcoin fiyatının bu seviyeden geri tepmesi ve 6,500 $ seviyesini koruması durumunda, Bitcoin fiyatı 6.000 $ ‘a düştü.

Ancak, zaman geçtikçe, bitcoin bazı satın alma hacimlerini göstermeye başladı ve 7 Nisan’da hız kazandı. Sonunda 24 saatlik bir süre içerisinde bitcoin fiyatı 6,500 $ ‘dan 6,950 $’ a yükseldi.

6 Nisan’da, 15 dakikalık bir bitcoin mum çizelgesi, düzeltici rallinin 6,600 dolardan 7,500 dolara yükseldiğini gösterdi. Bu durum, bitcoin’in 8.000 $ ‘lık bölgeye yönelik kısa vadeli toparlanmasının anahtarı olabilir. Önümüzdeki günlerde, bitcoin 8 bin dolarlık bir bölgeye dönebilir ve tekrar 7,500 $ ‘a yükselebilir ve 7,800 $ seviyesini test edebilir.

Bugün boyunca, bitcoin bazı toparlanma belirtileri gösterdi ve eğer bu ralli 7,000 dolarlık bölgeye tutunursa, hafta başında olduğu gibi, Bitcoin’e 7,500 $ ‘lık gözle bakabilir.

Genel olarak piyasa, kripto para birimindeki kurumsal yatırımcıların girişine karşı iyimser oldu. Aralık ayında, yatırımcılar bir perakende tüccarlar dalgasının bitcoin piyasasına bitcoin piyasasına girmesini bekliyorlardı. Ancak, bitcoin vadeli işlemler piyasasında hacimler neredeyse hiç yoktu ve batıda kurumsal yatırımcılardan gelen talep bir hayal kırıklığı oldu.

Bu hafta, 8 milyar dolarlık yatırımcı tarafından kurulan bir fon olan George Soros ve Soros Fund, kripto para ticaretine hazırlandığını açıkladı. Fortress gibi birkaç büyük hedge fonu çıkar ve piyasaya yeni bir sermaye girerse, bitcoin’in önceki zararlarından kurtulmasına yardımcı olabilir.

4 Nisan’dan beri, Ontoloji, bitcoin’e karşı en iyi alternatif kripto para birimi odu. Üç günlük süreçte, Ontolojinin değeri dünyanın en büyük kripto para birimi değişimi olan Binance’de Bitcoine karşı neredeyse iki katına çıktı. ICON gibi birçok alt-kod, kripto-para birimi piyasada heyecan uyandırann Bitcoine karşı da iyi performans gösterdi.

Yine de, birkaç alt-kod son birkaç günde Bitcoin’den daha iyi performans göstermesine rağmen, altcoin sezonunun kısa vadede gelip gelmeyeceği belirsizdir. Ocak ayının bitiminde, bitcoin’in kripto-para piyasasında hakimiyeti artmış ve yeni sermaye akışı arttıkça büyük olasılıkla fiyatı da artacaktır.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

1 YORUM

  1. bitcoin (btc) piyasasının artacağını düşündüğüm için 6000 $ civarındayken bir miktar alım yapmıştım, şuan karda olmama rağmen uzun vadede daha ok kazandıracağını düşündüğüm için bozdurmayı düşünmüyorum.
    umarım artış devam eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here