2018’in En İddialı Dijital Paraları

6
127
altcoinmarkets
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

2018’in En İddialı Dijital Paraları

Gelmiş geçmiş en iyi para birimi olan Bitcoin tam 11 bin 874 doları görüyor. Ve tabi ki listenin başında yer alıyor. 2018’in En İddialı Dijital Paraları bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Bitcoin

Bazı merkez bankaları ve ekonomistler Bitcoin ve benzeri paralarda bir balon oluştuğu uyarısı yapsa da önümüzdeki yıl sanal para birimlerinin yükselişini sürdüreceği tahmin ediliyor.

2018 Yılının en hızlı yükselen dijital para biriminin hangisi olduğu merak konusu olunca, AtoZForex işe koyuldu ve bu yılki performanslarına bakarak 2018’de en hızlı yükselmeye aday dijital paraların neler olabileceğine dair bir dosya hazırladı. Dünya’dan Evrim Küçük’ün derlediği bilgilere göre, 2018’de gelecek vaat eden sanal paralar şöyle:

2018’in En İddialı Dijital Paraları

1- BITCOİN

Piyasa değeri 200 milyar dolara yaklaşan Bitcoin şu an piyasadaki en pahalı kripto para. Birçok ülkede kabul görüyor ve yasalarla düzenleniyor. Bitcoin’in şu sıralar 11.600 dolardan işlem görmesine uzmanlar, 10 bin dolar bariyerinin kırılması sonucu olduğunu dile getiriyorlar ve bu dijital para birimi’nin yükselişinin devam edecek gibi durduğunu ekliyorlar.

2- ETHEREUM

Listede ikinci sırada bulunan Ethereum, özel bir yazılım dili kullanarak blockchain işletim sistemi üzerinde merkezi olmayan yazılım protokolleri geliştirilmesine olanak sağlayan bir sistemdir. Bu protokoller aynı işletim sistemi içerisinde ve tek bir blockhain üzerinden binlerce alt coin yaratılmasına izin veriyor. Bu durum da Ethereum birimini diğer birimlere nazaran biraz daha hızlı kılıyor. Dolayısıyla insanlar çoğunlukla Ethereum’u tercih ediyor. Ethereumun piyasa değeri 46 milyar doları ve 480 dolar civarından işlem görüyor.

3- BITCOIN CASH

Bitcoin Cash, Bitcoin projesinin eşler arası dijital nakit sistemi olarak devamı olarak niteleniyor. “1.600 dolar civarından satılan Bitcoin Cash’in piyasa değeri 27 milyar dolar civarında.”

4- RIPPLE

Finansal işlemler için bir internet protokolüdür. “Coğrafik konumlarına bakılmaksızın taraflar arasındaki transferleri izlemek için ortak bir defteri kullanır.” Bu, her bir ödemenin gün yerine birkaç saniye içinde gerçekleşmesini ve defterden silinmesini sağlar. Piyasa değeri tam 10 milyon civarında olan RIPPLE 0.26 dolardan satılıyor.

5- LITECOIN

Adını duyurmuş kripto paralardan daha fazla işlem yapıp onay süresini ve depolamasını daha gelişmiş tutmayı başaran Litecoin şu sıralar 100 doların biraz daha üzerinden satılıyor.

6- DASH

Özellikle gizliliğe önem veren DASH birimi 800 dolara kadar yükseldi. Bitcoin’in altkoini olarak bilinir ve 3 sene önce piyasaya çıkmıştır.

7- NEO

Çin’in Ethereum’u olarak biliniyor. Fakat ondan farklı olarak kontratlarda daha farklı programlama dillerini desteklediği söyleniyor. 2017’ye  0.14 dolardan başlayarak 38 dolara kadar çıktı.

8- IOTA

IOTA, kayıt defterini korumak için ‘Tangle’ kullanıyor. “Tangle, bir işlem yapmak isteyen ağdaki her katılımcının, geçmişteki iki işlemi onaylamasını istemek suretiyle Bitcoin‘in karşılaştığı ölçeklenebilirlik ve işlem ücreti sorunlarını çözüyor.” Geliştirileli çok bir zaman olmayan ve henüz genç olan IOTA 1.60 dolardan satılıyor.

9- MONERO

İzlenmemesiyle dikkat çeken MONERO, anonim ve güvenli para transferlerine olanak sağlıyor. Geçtiğimiz yıllarda 2.47 dolardan işlem görürken günümüzde 206 dolardan işlem görmektedir.

10- NEM

“Diğer dijital para birimlerine nazaran kendi orijinal kaynak koduna sahip olan NEM’in 2015 Nisanında sadece 3.5 milyon dolar olan piyasa değeri şu an tam 2.5 milyar doları aşmış durumda.”

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Genel Yayın Yönetmeni

6 YORUMLAR

  1. Uzun süredir para birimlerini takip ediyorum bir kaç para birimi kendini belli eti zaten iddialı oldukları yükselişlerinden ve verdikleri güvenden çok bariz belli oluyor.

  2. Kripto paralar ile ilgili çok güzel bilgiler var. 2018 yılına damga vuracak ve bit coin’in yerine geçeçek olan para bence RIPPLE… 2019 yılında bitcoin’i geçeçektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here