12 Gündür Bitcoin ve AltCoinlerde Hiçbir hareket Yok

1
39
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin ve Kripto Markette 12 gündür Sabit Fiyatlar Hakim 

Bitcoin fiyatı geçen haftadan beri neredeyse kaya gibi yerinde duruyor. Bu stabil durum aslında bir istikrar göstergesi olarak görülmeyecek kadar kırılgan. Bir çok uzmana göre Bitcoinin bir dip yaşama olasılığı çok büyük. Tek sorun bu hamlenin ve sonrasının ne zaman olacağını kimse kestiremiyor. Geçen Pazartesi gününü ile bitcoin fiyatını karşılaştırdığımızda pratikte neredeyse hiç değiştirmediğini görüyoruz. Kripto para tüccarları bu durumdan oldukça huzursuz durumdalar.  Kripto Para geliştiricileri ise bu durumu oldukça sevmiş durumda çünkü piyasa durağanlığı kendilerini işlerine vermelerini sağlıyor. 

Bitcoin fiyat tablosu:

Aşağıdaki tabloda Ocak ayındaki bitcoin fiyat hareketliliğini görüyoruz. Hareketlilik dediğimize bakmayın aslında hareketsizliğini görüyoruz.

Bitcoin Fiyatı

12 gün içindeki fiyat hareketleri o kaadar istikrarlıki grafik fiyatın hangi yöne kayıp gideceğine dair kimse kesin bir öngörüde bulunamıyor. Bitcoin fiyatını etkileyebilecek en büyük faktör olarak önümüzde Etf kararı bulunuyor ama piyasa olası bir ertelemeyi şimdiden kabul etmiş gibi görünüyor. 

Kripto Para Dünyası hakkında araştırmalar ve analizler yapan Peter Le Brandt Twiter hesabından yaptığı paylaşımda bu konu hakkında şunu söylüyor.

12 GÜNLÜK SÜREÇTE SADECE %2.2 ORANINDA BİR TİRARET DEĞİŞİKLİĞİ OLMUŞ GÖRÜNÜYOR. btc TARİHİNDE BUNUN BİR BENZERİ DAHA OLMADIĞINIA EMİNİM. ALIŞ VE SATIŞ ARASINDAKİ DENGE ŞAŞIRTICI DERECEDE

Bu konudaki en komik caps ise Bitcoin topluluğundan geldi.  Aşağıdaki görselde 30 gündür komada olan bir hasta ile hemşirenin diyaloğunu görüyoruz.

MarketCapi Neler Bekliyor?

Bitcoinin düşük volatilitesi geçen hafta bir çok haber platformunda şaşırtıcı bir haber olarak sunuldu.  Bu hafta sonu CNBC’nin bir makalesinde, geçen hafta küresel borsada meydana gelen keskin satışlar göz önüne alındığında, bitcoin’in bu durumu şaşırtıcı bulundu. Rapora göre, “ABD hisse senedi piyasaları bu hafta düşüş sürdükçe artış göstermesi ile bilinen Kripto Paralar şaşırtıcı derecede sakin kaldı denildi.

 

Düşük işlem hacminin bitcoinin geleceğinde nasıl bir etkisi olduğu konusunda ise bir çok analist ortak noktada buluşuyor. Bitcoinin bu düşük bant karşılığında bir dip yaşayacağını savunan Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone’un belirttiği gibi, kripto para piyasasının en büyük özelliklerinden birisinin yüksek volalitedir. Bu durağanlık kirpto para piyasasına olan ilgiyi azaltan en büyük faktördür.  Bloomberg tarafından yayınlanan aynı raporda , Londra’daki Atlantic House Fonu Yönetiminde çok varlıklı bir yönetici olan Charlie Morris, “Ayı piyasasının yaklaşık olarak 10 aydır devam ettiği ve yorulduğu göz önüne alındığında bir sonraki yükselişe geçme eğiliminde büyük hamle ile içinde bulunacağım.  ”

Bu arada, Google aramaları sonuçlarıda bitcoinin durağanlığı ile aynı seviyede seyerdiyor. Bitcoine talep sürekli olarak artarken şu dönemde nötr kaldığı görüyor.

Bitcoin” kelimesinin küresel arama ilgisine baktığımızda, Nisan 2017’den bu yana görülen en düşük seviyelerde olduğunu görüyoruz.  “Bitcoin satın al” veya “bitcoin ticareti” gibi ilgili terimlerde neredeyse aynı sonuçlar çıkmaktadır.  

Son olarak bitcoin dışındaki birçok altcoinde hareketlilikler görülüyor. Bu hareketlilikler genel market hacmine çok büyük etki etmeyen küçük coinlerde oluyor. Bu hareketlilikte en büyük işlem Binancede listelenen PHX üzerinde oldu. 000260 Sat gibi bir rakam üzerinde işlem görürken 001000 seviyesine kadar çıkarak anlık yatırımcılarına iyi bir kazanç sağladı. MFT, dock, Arn, Rcn gibi bir çok altcoinde bu fiyatlandırmalarda kullanıcılarına kazandıran coinler oldu. Tüm bu hareketlilik Bitcoin Dominance Değerinin %54 gibi bir seviyede olmasından dolayı piyasaya hareketlilik getirmedi.

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here